Město Kolín se rozhodlo prodat kolínské kovoobráběcí společnosti J. M. KAPA pozemky v průmyslové zóně Kolín - východ. Podle původních předpokladů se mělo jednat o pozemky o celkové výměře 36.000 m2, z čehož zastavitelná plocha o rozloze 30.000 m2 měla být prodána za 450 Kč/m2 a zbývající zelená plocha v ochranném pásmu o rozloze 6.000 m2 za 150 Kč/m2. Celková kupní cena měla činit 14 mil. 400 tis. Kč.

 Podle posledního geometrického zaměření se však celková plocha snížila na 30.960 m2, přičemž je počítáno, že ochranná plocha zůstane stejná. Zastavitelná plocha se tak snížila na 26.960 m2. Celková kupní cena obou pozemků se tím pádem snížila o více než 2 mil. Kč - na 12 mil. 123 tis. Kč.
 Na koupeném pozemku by se mělo vybudovalo sídlo firmy J. M. KAPA, které je dnes roztříštěno v Kolíně II a Kutné Hoře, dále výroba plechových výrobků, administrativní zázemí a skladové prostory.

 „V radě měta jsme diskutovali o tom, že bychom stále více měli podporovat místní úspěšné firmy jako je KOPOS, KAPA, SPELL... Chtěl bych říci, že jsme s kolegou Plašilem v rámci našich senátorských a poslaneckých dnů jedno pondělí teď strávili ve SPELLu a byli jsme velmi mile překvapeni jak počtem zaměstnanců, tak úrovní výroby apod. Totéž mohu říci i o společnosti KAPA, kterou jsem navštívil dvakrát a myslím si, že zaměstnanců z Kolína a Kolínska je v těchto třech závodech daleko více než v TPCA. Také jsem přesvědčen, že je povinností příštího zastupitelstva podnikatele tohoto druhu podporovat, protože ne vždy jsme se na zóně setkali jenom s bohulibými úmysly, někdy též s úmysly spekulativními a já se domnívám, že tento návrh je krokem správným směrem,“ řekl před hlasováním zastupitelů senátor Jan Rakušan.

 Podle zastupitele a poslance Ondřeje Plašila je i připravená kupní smlouva ošetřena velmi dobře jak v otázce termínů, tak věcně. „Naprosto strikně zavazuje investora, do kdy musí být kolaudováno, jinak se celá záležitost vrací do původního stavu.“

 Nižší prodejní cenu starosta Miroslav Kaisler zdůvonil tím, že jde o doposud nezainvestované pozemky - tedy bez infrastruktury.
kop