Knihkupec Pavel Kárník si vzal k srdci nedávná slova poslance a radního města Kolína Ondřeje Plašila a s daňovými přiznáními za roky 2005 a 2006 vyrazil za ním. Je totiž jeden ze živnostníků, který se stěžoval na pomalý postup rekonstrukcí ve městě, zejména na tu, jež probíhala na Karlově náměstí, kde má obchod. Poslanci ukázal, že v době rekonstrukce skutečně utrpěl oproti předchozím létům ztrátu. "O chystaných úlevách pro podnikatele, o kterých od počátku hovoří starosta Buřič, pan Plašil, bohužel, nic nevěděl. Musím ale přiznat, že jednání pana poslance bylo velmi korektní a navzájem jsme si vyjasnili problémy, které mě jako podnikatele v centru pálí. Poprvé jsem měl pocit, že nejsem obtížný a nežádoucí hmyz, hodný zašlápnutí."

Se schůzkou byl spokojený i Mgr. Plašil. Ten především ocenil, že se některý podnikatel poprvé ozval a doložil svá tvrzení konkrétními čísly. "Jsem rád, že jsem se mohl s panem Kárníkem, coby naprosto seriozním a férovým člověkem, sejít. Sdělil jsem mu svůj názor na rekonstrukci ulic a že si myslím, že nyní zase půjdou jeho tržby nahoru. V květnovém Zpravodaji města Kolína vyjde výzva obchodníkům, kteří jsou dotčeni rekonstrukcemi, že jim umožníme jednou zdarma v tomto měsíčníku inzerovat. Nabídka bude platit do konce roku. Redakční rada už tento návrh schválila," uvedl Ondřej Plašil. Podle jeho názoru jde ze strany radnice o slušný a vstřícný krok.

Pavel Kárník výsledek schůzky s poslancem Plašilem bere jako jakési prolomení ledů, které "povede k odstranění arogance moci, která doposud byla cítit při jednání jak s vedením radnice, tak s jejími úředníky. Třeba na základě tohoto prvního kroku přijdou zainteresovaní k názoru, že my živnostníci patříme ke koloritu města, stejně jako radnice," dodal knihkupec.

Více se dočtete v dnešním vydání týdeníku Kolínský Pres. meč