Městská policie Kolín zažila z úterý na středu nebývale úspěšnou noční směnu. Během ní se strážníkům podařilo přistihnout hned tři pachatele při páchání trestné činnosti.

Nejprve si hlídka v 1.10 hodin při kontrolní činnosti v Jateční ulici všimla zaparkovaného osobního vozidla značky Renault, které mělo pootevřené levé zadní dveře a rozbité trojúhelníkové okénko na dveřích. Při obhlídce auta zjistila, že na místě spolujezdce sedí 21letý muž z Kolínska a vedle něho byly poházeny věci jako platební karty, nářadí apod. Mladík strážníkům sdělil, že vozidlo není jeho. "Protože zde vzniklo podezření ze spáchání trestného činu, policisté muže omezili na osobní svobodě, nasadili mu pouta a na místo přivolali Policii ČR, která si celou událost i s mladíkem na místě převzala do vlastní péče," uvedla mluvčí městské policie Renata Krutská.

O 18 minut později oznámila žena městské policii, že v Seifertově ulici se dva mladíci vloupávají do motorového vozidla. Strážníci okamžitě vyjeli na místo, kde přistihli dva zloděje - 23letého muže z Lanškrouna a 17letého chlapce z Kolínska. Paní, která událost oznámila, oba pachatele na místě identifikovala. Policisté je omezili na osobní svobodě a pro podezření ze spáchání trestného činu vloupáním na místo opět přivolala hlídku Policie ČR, která bude případ dále šetřit. meč