Od středy 4. srpna 8 hodin do úterý 17. srpna 17.30 hodin bude Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) opravovat trať mezi výhybnou Kanín u Velkého Oseka a odbočkou Plačice na okraji Hradce Králové. "Během čtrnáctidenní výluky budeme opravovat trať na několika místech. Opravou projde most přes Sánský kanál za zastávkou Sány a přejezd mezi Praskačkou a odbočkou Plačice. Dále budou vyměněny výhybkové pražce v Dobšicích nad Cidlinou, dojde k sanaci železničního spodku pod první kolejí ve stanici Převýšov a v mezistaničním úseku Káranice - Dobřenice," uvedl Miroslav Syrotiuk z SŽDC.

Během výluky se opraví i železniční svršek na staré a nové spojce mezi Velkým Osekem a výhybnou Kanín a železniční přejezd před výhybnou Kanín. Rychlíky mezi Prahou a Hradcem Králové budou během výluk nahrazeny autobusy v úseku z Poděbrad do Hradce Králové. Místo každého rychlíku pojedou tři autobusové linky, které budou mít různé zastávky. Odjíždět budou o zhruba 15 minut dříve a přijíždět o 15 minut později, než je uvedeno v jízdním řádu. Změny se dotknou i spěšných vlaků mezi Kolínem a Trutnovem. Spěšné vlaky odjíždějící z Kolína do Trutnova ve dvouhodinovém intervalu mezi 06:42 a 18:42 budou začínat až ve Velkém Oseku, přičemž je mezi Velkým Osekem a Chlumcem nad Cidlinou nahradí autobusy.
 
Podrobný výlukový jízdní řád je k dispozici na www.cdrail.cz/gvd/k020vyluka01.pdf. Informace poskytnou také operátoři kontaktního centra Českých drah na lince 840 112 113 nebo e-mailu info@cd.cz. meč, ČTK

Rychlíky mezi Kolínem a Chlumcem nad Cidlinou budou omezeny. Foto - www.katastrofy.cz