Vedení města Kolína podpoří kolínskou jednotku Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje částkou ve výši 250 000 korun na nákup šesti kusů zásahových masek s komunikační jednotkou. Finanční dar posvětili už i zastupitelé na svém druhém zasedání, které se uskutečnilo v pondělí 7. listopadu.

„Když jedou k zásahu, tak na sebe mluví standardně přes masku a ještě přes vysílačky, což není vždy úplně ideální. A proto by si chtěli hasiči pořídit masky, které jsou nabíjecí a mají ty vysílačky integrované. V rámci masek lze navíc nastavit i cílenou komunikaci s dalšími maskami. Není to úplně standardní výbava hasičského sboru v České republice, je to už nadstandardní výbava a poměrně nákladná. Náš sbor jich potřebuje přibližně osmnáct,“ uvedl starosta Michael Kašpar.

Hasiči mají přislíbenou finanční podporu i od některých firem z Průmyslové zóny Ovčáry a tak věříme, že se jim nakonec podaří získat moderní výbavu pro celou jednotku.

„Jsme rádi, že můžeme pomoci – jednak proto, že se starají o naše bezpečí a o naše životy, a také proto, že naše spolupráce s hasičským sborem je na velmi dobré úrovni a upřímně říkám, že bychom jim chtěli (nejen touto formou) obecně poděkovat,“ dodal starosta.

HSZ Středočeského kraje městu výrazně pomáhá například od začátku ukrajinské krize – a to nejen tím, že zdarma poskytují prostory hasičárny pro práci s předškolními dětmi.