V sobotu 28. května od 9:30 do 12:30 v parku Komenského proběhne jubilejní dvacátý Blešák na vzduchu. Oslava výročí s sebou přinese i širší doprovodný program: Akusticky zahraje hornový kvartet, u mikrofonu se v minirozhovorech vystřídají spřátelené organizace blešáku a představí své charitativní a ekologické aktivity. Tradičně dorazí také dětský koutek a občerstvení.

„Velkou novinkou a naším dárkem, který si samy sobě k 20. výročí dáváme, je, že se u nás bude káva, teplé nápoje, točená limonáda a nealko pivo podávat do zálohovaných, vratných hrnků a kelímků. Hrnečky nám darovali naši návštěvníci na dubnovém blešáku a využijeme tak ty, které už nikdo nepotřeboval. Blešák tu není pouze proto, aby se obchodovalo s použitými věcmi. Naší filosofií je podpora a osvěta v nevytváření zbytečného odpadu. A téma jednorázových kelímků nás docela trápilo. V ČR se jich ročně vyhodí desítky milionů a my k tomu naší akcí, která už je docela velká, nechceme přispívat," shodují se organizátorky.

Další setkání obchodníků s použitými věcmi a prodejců lokálních výrobků jsou naplánována na soboty 27. srpna a 1. října. Trhy mají formu přátelských setkání, kdy každý prodává věci, které sám už nepotřebuje a doma mu překážejí. Stačí je vyložit na deku a „sousedsky“ nabídnout ke koupi.