Rada města Kolína schválila „Program na podporu sportovní činnosti tělovýchovných jednot a sportovních klubů v územním obvodu města Kolína pro rok 2023“. Pozitivní zprávou pro všechny kolínské sportovní kluby a tělovýchovné jednoty je, že alokovaná částka - stejně jako v letošním roce - vzrostla o cca 1 200 000 korun navíc oproti předešlému období.

„Je to standardní programová dotace pro všechny sportovní kluby a tělovýchovné jednoty, které působí v Kolíně. Už v letošním roce jsme se domluvili jak se sportovní komisí, tak i se zástupci klubů, že do tohoto programu finanční prostředky přidáme, abychom jim pomohli s rostoucími cenami energií i v návaznosti na vyšší ceny pronájmů v rámci celkového zdražování,“ uvedl starosta Michael Kašpar.

V posledních letech celková alokace dosahovala na 3,7 milionů korun. „Pro letošek jsme přidali přes milion korun navíc a tím alokaci zvýšili až do částky 4 900 000 korun. Pro příští rok rozpočet opět počítá s částkou 4 900 000 korun, abychom v energetické krizi opět pomohli,“ dodal starosta.