Jednu ze zajímavých novodobých kolínských tradic stvořil spolek Můj Kolín. Nástěnný kalendář s kolínskou tematikou, tentokrát pro rok 2024, letos připravil už podeváté.

V předchozích letech kalendář nabídl mj. vzácné snímky slavných kolínských fotografů Josefa Sudka, Jaromíra Funkeho a Zdeňka Rykra či reprodukce obrazů malíře Karla Werana, před třemi lety se ale vrátil k variantě barevných snímků města současných mužů a žen s fotoaparátem. Loni prodávaný kalendář pro rok 2023 pak přinesl radikální formátovou změnu, jasnou už z jeho názvu Kolín panoramatický. Zvolenému technickému řešení fotografií odpovídal i jeho širší formát (16:9) a leckteré záběry v něm nabídly úplně neznámé pohledy na město na Labi.

Podobně atypický je i kalendář pro rok 2024. "I tento rok je kalendář originální - nákladem 470 kusů i ještě nepoužitou ´konstrukcí´ samotného kalendáře. Také tím, že poprvé jsme ho svěřili jednomu jedinému autorovi. Chtěli jsme ocenit práci člověka, který se fotografování Kolína věnuje již několik let. Své práce poskytuje spolku bezplatně, jeho záběry využívá k propagaci i město Kolín. Tento rok se zřekl vydání svého každoročního autorského kalendáře a všechny záběry věnoval na náš charitativní kalendář. Jeho přáním je i to, že výtěžek z kalendáře bude poukázán na  stavbu unikátních varhan do chrámu sv. Bartoloměje. Takže se můžete těšit na poprvé publikované, známé - neznámé malby objektivem Mííry Lachce," uvedl Jan Chvojka ze spolu Můj Kolín, který je vydavatelem kalendáře.

Charitativní kalendář je za 260 korun v prodeji výhradně na e-shopu spolku Můj Kolín (tady).